توضیحات

اره آب صابونی شامل یک گیربکس (جعبه دنده) می باشد؛ که باعث افزایش توان دستگاه در برش قطعات با جنس سخت می گردد. جعبه دنده در یک محفظه روغنی کار میکند که شامل یک حلزونی و یک چرخ دنده برنزی و یک شفت به طول 25 سانتیمتر میباشد؛ که توسط سه بلبرینگ احاطه میگردد. چرخ دنده حلزونی از جنس MO40، که قبل از کارگذاری بر روی دستگاه تحت عملیات سخت کاری قرار میگیرد.
چرخ دنده برنزی از آلیاژهای نیکل، فسفر و برنز با عملیات حرارتی ویژه و تحت نظارت مهندسین ایرانی طراحی و ساخته میشود؛ که این دقت و کیفیت بالا در طراحی جعبه دنده باعث کاهش لرزش در هنگام برش بر روی تیغ دیسکی و بالا رفتن عمر دستگاه و کیفیت برش در زاویه های مختلف هستند.
بر روی دستگاه 135 درجه تعبیه شده که از راست با 90 درجه چرخش و از چپ با 45 درجه چرخش این امکان را به اپراتور می دهد. که توانایی برش با زاویه های مختلف بر روی قطعه کار را داشته باشد. مایع خنک کننده دستگاه توسط پمپ مکانیکی که در انتهای الکترو موتور قرار میگیرد، به گردش درمی آید؛ که این مایع با منبعی که در انتهای پایه وجود دارد، ذخیره می شود. و با روشن کردن دستگاه مایع بر روی صفحه دیسکی پمپ شده و با قرار دادن یک صافی در مسیر ورود مایع خنک کننده به پمپ، عمر و کارایی قطعه مکنده آب صابون بالا می رود.
گیره دستگاه قابلیت عملکرد سریع، با توجه به اهرم تعبیه شده بر روی آن را دارد. برای برش سریع قطعات عموماً اپراتور یک قطعه با طول و قطر یکسان را در تعداد زیاد برش میزند. جهت کاهش هدر رفت زمان برای استقرار قطعه¬ کار و گیره بندی آن، اهرم اشاره شده با دوران کمتر از 90 درجه باعث بسته شدن گیره می شود.